Judo Academy Závodník Judo Academy David Dudy na Mistrovství světa juniorů

Závodník Judo Academy David Dudy na Mistrovství světa juniorů

Závodník Judo Academy David Dudy na Mistrovství světa juniorů

Nejvyššího vrcholu juniorské kategorie se zúčastnil závodník Judo Academy David Dudy. V Portugalsku o víkendu nastoupil k utkáním na Mistrovství světa juniorů. 

Davidovi se podařilo v prvním kole přejít přes reprezentanta Brazílie Guimaraese Matheuse. Ve druhém nastopil proti Abdurakhmonovi Parvizovi z Tájdžikistánu, který mu už pokračování v cestě na šampionátu ukončil. 

David poskytnul Judo Academy bezprostředně po skončení MS juniorů 2023 rozhovor:

1) Davide, jeden vyhraný a prohraný zápas. Jak hodnotíš svůj výkon na MS?

Hodnotil bych to tak nějak neutrálně. Za vyhraný zápas jsem rád, pořád to totiž bylo Mistroství světa, kde se každý zápas počítá. Na druhou stranu jsem ale určitě chtěl dojít dál a obsadit nějaké z bodovaných umístění.

2) Je něco, co tě na MS překvapilo? Jaká byla atmosféra?

Nic mě asi nepřekvapilo, systém závodů byl stejný, jako už znám z evropských pohárů. Atmosféra ale byla určitě silnější, takže nástup na žíněnku jsem si opravdu užil😁

3) Jak si se na tento vrchol připravoval? Bylo něco speciálního?

Připravoval jsem se celé léto tím, že jsme s juniorskou reprezentací objížděli jedno soustředění za druhým. Taková speciální příprava byly dva týdny v Japonsku, což byl nezapomenutelný zážitek a doufám, že se tam ještě někdy vrátím.🙂

4) Co tě čeká do konce roku?

Teď mě ještě čeká MČR mužů a po tom mám až do konce roku od závodů volno. Takže ideální období na to, abych toho natrénoval co nejvíc na příští sezónu.

5) Jaká máš předsevzetí do nového sezóny v novém roce, případně do konce toho letošního?

Jak jsem již zmiňoval, do konce roku bych chtěl pořádně trénovat a taky se soustředit trochu víc na studium. Co se týče příštího roku, chtěl bych se pravidelně umisťovat na evropských pohárech seniorů a nominovat se na ME do 23 let.

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz