Judo Academy KLUBOVÁ ANKETA JUDISTA ROKU 2023

KLUBOVÁ ANKETA JUDISTA ROKU 2023

KLUBOVÁ ANKETA JUDISTA ROKU 2023

V neděli 14. 1. 2024 proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Judista roku Judo Academy 2023 v KC Zahrada. Ocenění převzali i nejúspěšnější závodníci celoroční klubové soutěže Essimo cup. 

Moderátor slavnostního večera Dominik Černoch přivítal všechny, kteří si našli cestu do KC Zahrada. Přes 200 návštěvníků z řad rodičů a dětských členů Judo Academy s napětím sledovalo, kdo se v loňském roce umístil na předních pozicích nejlepších judistek a judistů našeho klubu.

Jako první byly vyhlášeny výsledky celoroční klubové soutěže Essimo Cup, kde byli ocenění nejúspěšnější závodníci v kategoriích U8, U10, U12 a U14.

Po nich byl pozván na pódium spolumajitel a manažer Fitness Victory Mgr. Jiří Vilímek, který podpořil tuto akci svoji účastí. ,,Jsem nesmírně rád za spolupráci s Judo Academy, která působí na všech našich lokalitách v Praze. Velice si vážím tohoto sportu, který vnáší velké hodnoty mezi děti a celou společnost" pronesl ve svém projevu. Zároveň pak obdaroval oceněné judisty volnými vstupy do sítě fitness center Fitness Victory.

Pár okamžiků na to se rozezněl davem mohutný potlesk. Diváci tímto přivítali herce a judistu Ondřeje Vetchého, který si nenechal ujít tento večer. Ve své řeči poděkoval za pozvání, vyzdvihl mimořádný přínos Judo Academy v oblasti rozvoje juda v Praze a pogratuloval jejímu zakladateli Jiřímu Vaňkovi za to, kam za 17 let tento oddíl dokázal posunout. Slavný herec zavzpomínal na své judistické začátky.  ,,Judo beru jako svoji životní cestu a filosofii. Už od mládí jsem se snažil o to, aby judisté společnost ochraňovali a byli připraveni zasáhnout v případě, že se bude někde odehrávat bezpráví.", překvapil nejen těmito slovy populární představitel pestrých a nezapomenutelných hereckých rolí. Jeho desetimutový projev opět diváci ocenili, tentokrát takřka minutovým potleskem.

Pak došlo k hlavní události večera - tedy vyhlášení nejlepších judistů a judistek Judo Academy za rok 2023.

Na nejvyšší příčky vystoupali medailisté z republikových šampionátů či další úspěšní závodníci kategorií U10 až U21. Že výběr nebyl jednoduchý potvrzuje i skutečnost, že Judo Academy zvítězila v hodnocení úspěšnosti oddílů napříč ČR v kategoriích U14 a U16 v  období 2021 - 2023.

Speciální ocenění převzali mistři ČR Mikuláš Richter a Martin Truhlář, kteří k nám v nedávné době přestoupili z oddílu SK Judo Tori Brno. Vzájemnou spolupráci těchto dvou oddílů vyzdvihnul na akci Jiří Vaněk. 

Veliký aplaus sklidila i závodní dvojice KATA Ana Šneidarová a Sára Josefína Švihlíková. Ty v loňském roce vystoupaly na stupeň vítězů na Mistrovství Evropy KATA v U21. Jednalo se o historický triumf pro české judo, které tak zaznamenalo první medaili na evropském šampionátu. 

Sláva vítězům, čest zúčastněným! Poděkování všem, kteří se na slavnostním vyhlášení podíleli. 

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz