Judo Academy ROZHOVOR S KATEŘINOU DOBREVOVOU

ROZHOVOR S KATEŘINOU DOBREVOVOU

ROZHOVOR S KATEŘINOU DOBREVOVOU

Kačko, jsi studentkou 2. ročníku na SOŠ Jarov. Jsi spokojená s možností propojení studia a tréninku juda?

Jsem velmi spokojená. Vyhovuje mi, že můžu mít na škole ranní tréninky a po tréninku jít rovnou na výuku. Navíc jsem ráda, že jsem ve třídě s kamarády z juda, se kterými se navzájem podporujeme a motivujeme k tomu být lepší. 

Jak vypadá takový tvůj typický tréninkový týden?

Můj typický tréninkový týden se skládá jak z judistických tréninků, tak i ze silové přípravy. Dvakrát týdně máme na škole ranní trénink, kde jsme buď v posilovně, nebo pilujeme techniku na tatami. Po škole mě pak čeká na Judo Academy technický a silový trénink, nebo randori na Folimance.

V čem vnímáš výhodu, že můžeš trénovat v rámci svého studia na střední škole?

Mezi jednu z výhod určitě patří úspora času. Tréninky máme hned u školy, takže zbytečně nemeškáme školu. A takový hezký bonus je, že čas ve škole trávím s judisty, což je fajn.

Snaží se škola vycházet vstříc v případě, že sportovci potřebují uvolnit ze studia pro své sportovní povinnosti?

Škola nám vychází maximálně vstříc. Pokud učitelé vidí, že se ve škole snažíte a neděláte problémy, tak není žádný problém s individuálním vyučovacím plánem, případně přejít na dálkové studium. My s judisty máme všichni individuální studijní plány kvůli ranním tréninkům na Jarově. A učitelé s tím nemají žádný problém, pokud tedy máme doplněné známky kvůli klasifikaci.

Co tě čeká v roce 2024 a jaká jsou tvá předsevzetí?

Od roku 2024 se stanu juniorkou, takže tento rok bude pro mě velmi těžký. Jako první mě čeká start v Olomouci, na Poháru nadějí. Moje předsevzetí je stejné jako každý rok, a to pořádně zamakat a umístit se co nejlépe na MČR, které mě už za pár měsíců čeká.

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz