Judo Academy ROZHOVOR S FELIXEM ČAPKEM

ROZHOVOR S FELIXEM ČAPKEM

ROZHOVOR S FELIXEM ČAPKEM

Felixi, Judo Academy je nejúspěšnějším oddílem v kategorii U14 a U16 za poslední tři roky. Ty jsi v JA tři roky trenérem závodního týmu. Máš radost?

Ano, samozřejmě mám velkou radost z dosažených úspěchů Judo Academy. Je to skvělý výsledek, který potvrzuje kvalitu práce celého týmu – od kondičních trenérů, fyzioterapeuta až po výživového poradce, všech kolegů v kanceláři a samozřejmě úsilí samotných sportovců. Je to kolektivní úspěch, který nás motivuje k dalšímu úsilí.

Můžeme očekávat podobné výsledky i v příštích letech? Má Judo Academy silné“ i nadcházející ročníky?

Doufám a věřím, že i v následujících letech budeme dosahovat slušných výsledků. Kontinuální práce a rozvoj mladých judistů jsou pro nás hodně důležité. Máme ve svých řadách silné a nadějné ročníky na jejichž rozvoji intenzivně pracujeme.

Jak těžké bude pro odcházející závodníky v U16, aby navázali na skvělé výsledky i v příštím roce v kategorii U18?

Přestup mezi věkovými kategoriemi někdy může být trochu složitější, ale s ohledem na poslední úpravy věkových kategorií, kde už není takový věkový rozdíl mezi sportovci, tak očekávám, že tento přechod bude plynulejší. S postupem do vyšších věkových kategorií se však obvykle zvyšuje konkurence a s tím spojené nároky na fyzickou kondici a technickou zdatnost. Kromě posilování fyzické kondice a zdokonalování technických dovedností, klademe důraz na rozvoj mentální odolnosti. Schopnosti přizpůsobit se vyšším nárokům a zůstat motivovaný jsou klíčové pro úspěch v novém prostředí. Věřím, že odhodlání a tvrdá práce nějaké „ovoce“ v podobě výsledků přinese i v kategorii U18.

Jsi zároveň trenérem pražského výběru U16 a U14. Co čeká nejlepší talentovanou mládež v příštím roce?

V příštím roce začínáme hned v lednu tréninkovým srazem v Teplicích, po kterém následuje tréninkový kemp pro užší výběr v polské Bytomi. Celkem je v plánu asi osm tréninkových srazů během roku, plus akce na Folimance.

Příští rok je olympijská sezóna. Je pro některé tvé svěřence tato meta snem? Nebo si dávají převážně střízlivější“ cíle?

Jsme na začátku cesty a víme, že každý krok směrem k vrcholnému úspěchu, je důležitý. Jako trenér jsem připraven podporovat a směřovat naše sportovce nejen v tréninkovém procesu, ale také při jejich osobním rozvoji. Olympijské hry jsou nepochybně vrcholem sportovního snu a uvědomujeme si, že pro dosažení jakéhokoliv cíle není dostatečné pouze snít. Každý sportovec, který se chce jen přiblížit na tuto úroveň, si musí být vědom významu každého detailu a důkladně pracovat na zdokonalení svých dovedností. Naše snaha se soustředí na budování silných základů a věřím, že s postupem času, se někteří naši svěřenci budou moci účastnit prestižních soutěží. A co se týče nadcházejících olympijských her, budeme je samozřejmě s nadšením sledovat na televizních obrazovkách a budeme fandit jak zběsilí českým reprezentantům.

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz