Judo Academy ROZHOVOR S DANIELEM ŠTĚPÁNKEM

ROZHOVOR S DANIELEM ŠTĚPÁNKEM

ROZHOVOR S DANIELEM ŠTĚPÁNKEM

Dane, jsi novým trenérem Judo Academy. Již tři čtvrtě roku působíš na kroužkách juda. Splnilo vše tvá očekávání?

Práce trenéra juda mě naplňuje a v Judo Academy mám velkou a nenahraditelnou možnost realizace. Po předchozích zkušenostech oceňuji zejména prostor, který Judo Academy každému trenérovi dává k tomu, aby svým individuálním přístupem přispěl k dalšímu rozvoji Judo Academy. Ve výsledku tedy vše předčilo má očekávání.

Jaký jsi trenér? Popiš se.

V pozici trenéra se vidím spíše v roli přítele svěřenců, který je „s nimi na jedné lodi“. I přes můj přátelský přístup s neomezenou mírou laskavosti a vstřícnosti se snažím vést k disciplíně, řádu a férovému jednání. Jsem spravedlivý a vždy se snažím najít kompromis a pozitivní řešení.

Kromě trénování dětí jsi i úspěšným reprezentantem ČR v KATA. Jak si se k tomuto odvětví dostal?

Ke KATA jsem se dostal již asi ve 13 letech. Na klasické závodní judo (shiai) jsem nikdy moc nebyl, ale můj tehdejší trenér Jiří Vele mi nabídl tuto alternativu a já se jí ihned chytil a se zapálením a láskou se KATA věnuji stále až doposud.

Co tě baví na KATA nejvíce?

KATA je demonstrace principů juda. To je to, o co se v judu zajímám, a proto je pro mě KATA způsob mé seberealizace a zdokonalování se v judu. Mimo to jsem v závodní KATA TORI a nemusím z tréninku chodit rozlámaný, protože nemusím padat.

Jaká máš předsevzetí do roku 2024?

Již několik let si žádná předsevzetí do nového roku nedávám, protože věřím, že pokud chce člověk něco změnit, tak vhodná chvíle na to, to udělat, je hned. Čekání na pondělí, příští týden, další měsíc, nový rok a podobné prokrastinační důvody jsou jen zbytečnou cestou k tomu nezměnit to nikdy.

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz