Judo Academy NA MEZINÁRODNÍM TURNAJI V MARIBORU SE ČTYŘMI MEDAILEMI

NA MEZINÁRODNÍM TURNAJI V MARIBORU SE ČTYŘMI MEDAILEMI

Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile odváží Judo Academy z mezinárodního turnaje ve Slovinsku. Zlatou medaili vybojovala Amálie Omáčková a Jakub Svoboda, bronzovou přidali jmenovci Jan Kučera (09) a Jan Kučera (011).

Desetičlenná výprava z Judo Academy odcestovala v pátek 6.5. směr Maribor. Do tohoto druhého největšího města ve Slovinsku zavítalo i mnoho dalších výprav z celého světa. Turnaj, který ,,nesl´´ název Apolon Open cup, byl určen pro věkové kategorie U12, mladších, starších žáků a dorostu. Pro náš výběr se stal velice úspěšným - 4 medaile, jedno 5. a jedno 7. místo.

Trenérská výprava ve složení Radek Dobiáš a Felix Čapek k tomu dodala: ,,Tento turnaj dopadl pro Judo Academy úspěšně. Z 10 závodníků jsme získali 2x zlato, 2x bronz, jedno 5. a jedno 7. místo. Turnaj končil až kolem 23h, takže pro všechny to bylo velmi náročné.´´

Ano, specifikum pozdního konce turnajového dne bylo značně vyčerpávající, Jan Kučera (09) svoji bronzovou medaili vybojoval až kolem 22. hodiny.

To však nijak neubralo na radosti z celého dne, které bylo více než dost. Byl k tomu důvod - medailové žně.