Judo Academy MISTROVSTVÍ ČR KADETŮ 2022

MISTROVSTVÍ ČR KADETŮ 2022

V sobotu 5. 11. se uskutečnil republikový šampionát kadetů v Brně. Judo Academy přiváží stříbro a bronz zásluhou Matěje Blína a Jana Plevy.

Celkem 7 našich dorostenců reprezentovalo Judo Academy na domácím dorosteneckém vrcholu sezóny. Nejlepšího výsledku dosáhl Matěj Blín ve váhové kategorii do 81 kg, když třikrát zvítězil a svého přemožitele našel až ve finále. Bronzovou medaili pak vybojoval ve váze do 90 kg Jan Pleva, který rovněž zaznamenal kladnou zápasovou bilanci dvou výher a jedné porážky. Do finálového bloku se ještě probojovala Kateřina Dobrevová (-57 kg), na kterou zbylo neoblíbené 5. místo. Sedmá umístění pak přidal Matyáš Sasín, David Pobuda skončil na 9. místě.

Hodnocení trenéra Felixe Čapka: ,,S krátkým odstupem času jsem rád za medaile i za bodovaná umístění, které se podařilo získat. Pro některé to byla poslední ,,republika" v dorostu. V2řím, že se dobře připravíme i na sezónu juniorskou, kde ten přechod bývá někdy složitější. Teď je potřeba si trochu odpočinout, proto je v neděli volno.. a v pondělí na shledanou."

Matěj Blín: ,,Toto MČR pro mě bylo poslední v kategorii U18. Myslím, že s výsledkem budu časem spokojen, ale samozřejmě mě zatím jetě mrzí, že jsem to nedotáhl do vítězného konce. Vím, že svého finálového soupeře jsem schopný porazit, ale ne vždycky se zadaří. Určitě mi pomohli všichni, kteří tam byli a podporovali mě."

Jan Pleva: ,,Rozjezd byl trochu slabší, necítil jsem se na vrcholu své formy. Nakonec však věřím, že se jednalo z méh pohledu o dobrý výkon. Dobrý je za tři, takže to sedí. Poslední zápas byl naopak výborný, vybočil od těch ostatních. Kdybych se pral takto celou soutěž, tak to mohlo dopadnout jinak."