Judo Academy LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KÁCOV 2022

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KÁCOV 2022

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KÁCOV 2022

Od 1. do 10. 7. proběhlo tradiční soustředění Judo Academy v resortu Sporthotelu Kácov ve Středočeském kraji.

Jen těžko si lze představit jiné místo pro každoroční desetidenní soustředění našeho oddílu. I tentokrát se 200 dětským účastníkům věnovala naše ,,armáda“ trenérů, kteří vybrali výživný program po celou dobu kempu.

Lanový park a horolezecká dráha – jedna z nejoblíbenějších aktivit uvnitř kápovského resortu - byla využívána každodenně. Na přilehlém fotbalovém hřišti jsme našli útočiště pro kondici a fyzio strečinky s Radkem Plašilem, který se staral o regeneraci všech účastníků.

V lese jsme se učili jak rozdělat oheň – a to hned na pět způsobů. Po vzoru skautů jsme využili všech dostupných možností tření. Šikovnost a obratnost byla prověřena i ve Slavian race ve kterém se soutěžilo o nejlepší ,,opičku“, která překonala všechny nástrahy stejnojmenné překážkové dráhy.

Jako středověký atlatl jsme vrhali oštěpem a stříleli z airsoftových pušek.

Počasí nám přálo, proto koupačka v místním bazénu nemohla chybět. Kdyby se někdo začal topit, víme už, jak jej zachránit. Trenér Klápoš předvedl ukázku záchrany tonoucího, kterou si pak každý vyzkoušel na svém ,,sparingpartnerovi“.

Velký stan s tatami i letos posloužil jako dojó, kde jsme pilovali techniku. Podělit se o své umění přijeli i reprezentanti Daniel Pochop a Filip Ivanka, kteří překvapili velikou zásobou netradičních chvatů na zemi. K technice se samozřejmě přidaly i randori, které vyústily v Essimo cup na závěr soustředění. Novinkou se stal Kyu cup, který prověřil soutěžící v jejich chvatovém repertoáru – čím čistěji a lépe provedená technika, tím více bodů do souhrnného hodnocení.

Večery patřily opékání buřtů, muzice a volné zábavě. Samozřejmě nechyběla ani bojovka či noc strávená pod širým nebem na Čertově vyhlídce či v lese.

A co by to bylo za letní soustředění, kdybychom nevyrazili na vodu? Ano, trasa od Kácova vláčkem do Horek, tam změna dopravního prostředku na lodě a hurá zpět do základního tábora. Druhou alternativou byla trasa Kácov – Šternberk.

Jak jsme se na Kácově měli přijela zdokumentoval i Česká televize, která s reportérem Tomášem Klementem, vyzpovídala zakladatele Judo Academy a hlavního trenéra Jiřího Vaňka, trenéra Roberta Vaňouse a některé naše závodníky. Reportáž bude součástí nejbližšího vydání televizního magazínu IPPON na ČT.

Všechny ,,střípky“, události, zájímavosti či živé vstupy z Kácova můžete zhlédnout na našem facebooku: @Judo Academy či instagramu @judoacademypraha .

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz