Judo Academy LETNÍ OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 2022 SE ZÁVODNÍKY JA

LETNÍ OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 2022 SE ZÁVODNÍKY JA

Závodníci Judo Academy: Lucie Poklopová, Anna Kučerová, Kristýna Pelclová a David Kebrdle reprezentovali Judo Academy na letošní LODM 2022 v Olomouci.

První soutěžní den se uskutečnil v úterý 28. 6. v hale TJ Dukla. Na programu byl turnaj koedukovaných krajských družstev. Každý kraj vyslal do boje 5 chlapců a 4 dívky. Tento tým se pak snažil probojovat až k finálovým blokům k souboji o medaile. Ve výběru Hlavního města Prahy U15  figurovali závodníci Judo Academy Háje: Anna Kučerová, Kristýna Pelclová a David Kebrdle (Lucie Poklopová patřila k týmu Jihočeského kraje - účastníci byli zařazeni do krajských družstev dle místa bydliště nikoliv dle klubové příslušnosti).

Výběr Prahy U15 v tomto turnaji triumfoval, v semifinále proti Královéhradeckému kraji (6:3) i ve finále proti Moravskoslezskému kraji (5:4) přidala pátý rozhodující bod Anička Kučerová.

Na semifinálovou i finálovou radost se můžete podívat na kanálu Pražského svazu juda zde:

Pražský svaz Judo - YouTube

Následující den pokračoval turnajem jednotlivců. Toho se zúčastnil každý závodník turnaje družstev, tentokrát už však každý sám za sebe. Z Judo Academy získala stříbrnou medaili Lucie Poklopová, bronzovou Anička Kučerová, páté místo zaznamenala Kristýna Pelclová, David Kebrdle se na turnaji neumístil.

Historický úspěch výběru U15 Prahy přinesl nevšední zážitky i našim závodníkům, kteří utvořili 1/3 celého pražského týmu. Individuální úspěchy v soutěži jednotlivců pak byly tou pravou ,,třešničkou na dortu".