Judo Academy KYU CUP 2024

KYU CUP 2024

KYU CUP 2024

Na druhý ročník KYU CUPu dorazilo do sportovní haly Královka skoro 1 300 dětí a 2 000 rodičů. 

Velkolepá společenská akce Judo Academy se odehrála v neděli 26. května ve sportovní hale Královka v Praze. KYU CUP 2024 přivítal bezmála 1 300 dětí, které předvedly rodičům, co se v judu naučily. Tento netradiční soutěžní formát se nabídnul již podruhé dětem od 3 let. Cílem Kyu cupu je motivovat děti do dalšího tréninku. Dětem, které nechtějí závodit na tradičních judistických závodech, se zde naskýtá úžasná příležitost seberealizace. Oproti loňskému roku, kdy do UNYP Arény dorazilo k 1 000 dětí, se jich na Královce představilo ještě o 300 více.

Inspirací pro vznikl KYU CUPu se stal španělský Miguelito Trophy, který každoročně přivítá v Galiciji více než 3 000 dětí. Jeho zakladatel, viceprezident Galicijského svazu juda, metodik a sensei Eduardo Galán Palla přijel i tentokrát do Prahy, aby podpořil KYU CUP 2024. Při svém proslovu na KYU CUPu poděkoval za příležitost spolupracovat s českým judem. Právě tohoto španělského odborníka mohla judistická veřejnost vidět na několika akcích trenérsko-metodické komise ČSJu, kde předal své know how českým trenérům. Jeho zápal a nadšení pro pestrost a komplexnost tréninkových metod byla vždy velkou inspirací.

KYU CUP 2024 byl rozdělen do 5 bloků. Děti se v nich rozřadily dle věku a výkonnostního stupně. V rámci ukázky juda bylo možno zároveň vykonat i zkoušku na vyšší kyu.

Tuto akci si nenechali ujít i další významní hosté. Vedle E. Galána jim byli např. starosta Prahy 4 Ondřej Kubín, zakladatel spolku Trenéři ve škole a metodik FAČR Antonín Barák st., komentátor, fotbalový funkcionář a manažer spolku Trenéři ve škole Ondřej Lípa či šéftrenér české judistické seniorské reprezentace Václav Sedmidubský.

Jak to vypadalo na KYU CUPu 2024 lze zhlédnout na fotografiích níže.

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz