Judo Academy Judista roku Judo Academy pro rok 2022

Judista roku Judo Academy pro rok 2022

Judista roku Judo Academy pro rok 2022

V neděli 29. ledna proběhlo v kulturním centru Zahrada slavnostní vyhlášení výsledků ankety Judista roku Judo Academy pro rok 2022. Vedle toho byli oceněni i nejlepší závodníci z turnajů Essimo cup, což je tradiční celoroční klubová soutěž, která se koná na několika místech v Praze i letním soustředění na Kácově.

Program započal moderátor akce Dominik Černoch (trenér Judo Academy), který přivítal všechny přítomné rodiče a děti společně s hosty. Těmi byli předseda Pražského svazu juda Erik Hlaváček (nově i koordinátor trenérů Judo Academy), místostarostka Prahy 11 Zuzana Böhmová, předseda Českého svazu juda Pavel Volek, reprezentant a bronzový medailista z Mistrovství světa juniorů Daniel Pochop a reprezentační trenér seniorů a šéftrenér resortního střediska Victoria VSC Václav Sedmidubský. Všichni hosté vystoupili na pódiu, některé části z jejich proslovů si můžete přečíst (z otázek od moderátora akce) pod článkem.

Všechny oceněné společně s hosty obdarovali i trenéři závodních skupin: Felix Čapek, Radek Dobiáš a zakladatel Judo Academy Jiří Vaněk, dále pak členové vedení JA Silvia Votrubová, Zdeňka Hříbalová a Markéta Šmídová. 

Velice hodnotným zpestřením byla i závodní dvojice KATA: Anna Šneidarová a Sára Josefína Švihlíková, které předvedly svoji NAGE-NO-KATA. Společně pak se svým osobním trenérem Martinem Klapkou převzali ocenění za vzornou a úspěšnou reprezentaci oddílu v této oblasti.

Na akci byla představena nová kolekce oblečení Judo Academy, kterou mají možnost všichni od dnešního dne zakoupit na www.essimo.cz

Erik Hlaváček: ,,Na Pražském svazu juda se snažíme od začátku funkčního období výrazně pečovat o všechny skupiny lidí v pražském judu. Jsou to závodníci, rodiče, trenéři, rozhodčí a široká judistická veřejnost. Proměňujeme turnajovou scénu, ať už založením vánočního turnaje Pražský adventní pohár či turnaje mix týmů. Vše se odehrává v moderní sportovní hale Jedenáctka na Chodově, kde se nově konají i Přebory Prahy. V Judo Academy se věnuji nově koordinaci trenérů od června loňského roku. V JA máme širokou škálu trenérů, od studentů až po trenérské stálice a legendy. Ke každému je zapotřebí individuálního přístupu, každopádně mohu říct, že v málo kterém oddílu, je tolik ,,zapálených" trenérů na všech výkonnostních úrovních - od kroužků juda až po závodní skupiny."

Zuzana Böhmová: ,,Jsem moc ráda za pozvání, byla jsem na Judo Academy minulý pátek a musím říct, že jsem si to užila. Trenérka Kačka (Kateřina Stárková) měla modrý pásek a myslím, že mě trochu šetřila. Každopádně bych ráda v brzké době navštívila i trénink nejmenších. Jsem moc ráda, že oddíl úrovně Judo Academy působí u nás na Praze 11. 

Pavel Volek: ,,Vždycky když hodnotím trenéry, tak se snažím vcítit do role, kdy jsem byl malé dítě a zeptat se sám sebe, jaký trenér by mi vyhovoval? Proto mohu říct, že kdyby mi bylo deset let, chtěl bych Jirku Vaňka, v patnácti Felixe Čapka a ve dvaceti Vaška Sedmidubského" (pozn. současní či bývalí trenéři závodních skupin JA).

Daniel Pochop: ,,Tréninky závodních skupin JA si užívám. Trénuji teprve chvíli, samozřejmě, pokud mi to můj nabitý závodní program dovolí. Jako malé dítě jsem nebyl příliš talentovaný, o to více jsem musel dřít.. a jak je vidět, lze uspět i v takovém případě. Všem závodním skupinám Judo Academy přeji velké úspěchy."

Václav Sedmidubský: ,,Spoustu z oceněných nejlepších judistů Judo Academy znám osobně z doby, kdy jsem rozjížděl závodní skupinu. V Judo Academy jsem se víceméně vše naučil, byly to moje trenérské začátky. Klobouk dolů, kam ze za tu dobu Judo Academy posunula, dnes je to dobře ,,namazaný" stroj, který generuje velké závodní potenciály."

Přihlaste se do Judo Academy

Dotaz