Judo Academy DAVID DUDY A MATYÁŠ SASÍN VYBOJOVALI MEDAILI NA MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ 2022

DAVID DUDY A MATYÁŠ SASÍN VYBOJOVALI MEDAILI NA MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ 2022

V sobotu 30.4. se v Hranicích na Moravě uskutečnil domácí vrchol juniorské kategorie. Republikový šampionát přivítal 153 závodníků ze 44 oddílů z celé ČR. Judo Academy se umístilo v celkovém hodnocení klubů juniorů (chlapců) na 5. místě. Obrovskou zásluhu má na tom zlatá medaile Davida Dudyho (-100kg) a bronzová Matyáše Sasína (-60kg). Nyní si můžete přečíst rozhovory s oběma závodníky bezprostředně po skončení šampionátu.

Matyáš Sasín

Matyáši, jak si ceníš této medaile z MČR juniorů? Jsi věkově ještě dorostenec, jedná se o mimořádný úspěch?

Je to super, jsem posledním rokem dorostenec a je to tedy moc fajn. Už jsem byl v minulosti druhý ve starších žácích. Minulý rok 5. na dorostenecké.

Jak se ti na MČR pralo?

Pralo se mi dobře. První utkání bylo pro mě nejtěžší. Ve druhém to bylo lepší. O 3. místo jsem šel na jistotu, nechtěl jsem především udělat chybu a vyplatilo se.

Co tě čeká do konce roku?

Čeká mě Český pohár Jablonec, poté máme soustředění. Samozřejmě dorostenecká republika v listopadu, kde se chci stát mistrem republiky. Už jsem byl 2. ve starších žácích, 3. v juniorech, tak teď budu rád za 1. místo na dorosteneckém mistrovství ČR.

Společně s tebou získal medaili i parťák z Judo Academy David Dudy. Jak jste si to společně užili?

Jeli jsme autem domů společně s Davidem, ale nic speciálního, David měl ještě před turnajem zranění nártu, takže ho to trochu bolelo.

David Dudy

Davide, jak si ceníš titulu juniorského mistra ČR?

Velmi si toho cením, byl jsem nervózní, takže veliká odměna.

Byl jsi na turnaji se zraněním, můžeš popsat, co se stalo?

Dva dny před turnajem mi křuplo v nártu, nevím, co s tím mám, bolí mě to. Na ,,republice´´ jsme to tedy pevně zatejpovali, byl jsem tím limitován a uzpůsobili jsme taktiku, abych to vydržel. I to je důvod, proč si celkového vítězství tak cením.

Jaký byl klíčový moment turnaje?

Jakmile jsem vstoupil na tatami, nevnímal jsem nic. Věděl sem, že nemůžu být dlouho na žíněnce, takže jsem rychle vše ukončil do půl minuty, naštěstí se to povedlo.

Věřím, že na dalších turnajích v zahraničí se mi začne dařit, měl bych se v září dostat na ME juniorů v Praze. Chci i na MS do Ekvádoru v srpnu.

Co ti řekl tvůj osobní trenér po turnaji Jirka Vaněk?

Že už je to zamnou a můžu si oddechnout (směje se).