Judo Academy Čtyři tituly z Přeboru České republiky mladších a starších žáků

Čtyři tituly z Přeboru České republiky mladších a starších žáků

O víkendu 19.10. - 20.10.2019 se v Mladé Boleslavi konal Přebor České republiky mladších a starších žáků.

V sobotu závodili mladší žáci. Svou celoroční suverenitu potvrdil Alex Maroušek, který s přehledem získal titul přeborníka ČR v kategorii do 50 kg. Senzačního vítězství dosáhl v kategorii do 42 kg Florián Šiman. Ten na přebor postupoval z pražské kvalifikace až ze 4. místa - přesto dokázal vybojovat zlatou medaili. Po velmi pěkném výkonu obsadila 7. místo Tereza Pobudová.

V neděli nastoupili na tatami starší žáci. Obrovskou radost nám udělali především Martin Pancner s Matyášem Sasínem, kteří ovládli kategorii do 50 kg a nastoupili proti sobě ve finále, ve kterém zvítězil Martin Pancner. Ve hmotnostní kategorii do 66 kg získal zlato ještě Matěj Blín. Skvělou bronzovou medaili si v kategorii do 44 kg vybojovala Kateřina Dobrevová. Josef Mouca obsadil páté místo v kategorii do 73 kg a Kristýna Manhartová sedmé místo.

Alex Maroušek, Florián Šiman                                          Matěj Blín, Martin Pancner, Matyáš Sasín, Kačka Dobrevová

Poděkování patří Kristýně Kubů, Davidu Pobudovi, Kateřině Vobořilové, Tomáši Holému, Iryně Ratsyn, Anně Sovové, Barboře Raškové, Marii Bohaté, Kateřině Janásové, Viktorii Hovorkové, Tereze Čermákové, Ondřeji Bláhovi (JA Jižní Čechy) a Františku Majerovi (JA Jižní Čechy).

V celkovém medailovém pořadí v kategorii mladších i starších žáků se Judo Academy umístila na skvělém druhém místě ze 110 klubů z celé České republiky. V medailovém pořadí klubů v kategorii U13 chlapců jsme dokonce zvítězili!

Velkou pochvalu zaslouží i ostatní závodníci Judo Academy, kteří svůj klub důstojně reprezentovali.