Judo Academy Judo Academy bere bronz na Mistrovství ČR mix týmů U16

Judo Academy bere bronz na Mistrovství ČR mix týmů U16

Skvělého výsledku dosáhlo Judo Academy na Mistrovství ČR mix týmů U16 v Ostravě. Družstvo, které bylo složené pouze z vlastních členů, vybojovalo bronz.

Do areálu TJ Ostrava se o víkendu 7. - 8. 10. sjely nejlepší oddíly z ČR v kategoriích U14 a U16. Nutno dodat, že v drtivé většině případů jednalo o složené týmy z celého kraje. To nebyl případ Judo Academy, které vyslalo do bojů pouze vlastní členy v obou věkových kategoriích. Mix tým JA U14 podlehl v prvním kole Judoklubu Zlín 4:5 a dle pravidel této kategorie už dále v soutěži nepokračoval.

Starší tým kategorie U16 už byl však úspěšnější. Po úvodní těsné prohře s USK JUDO Ostrava (pozdější vítěz) na pomocné body následovala vítězství nad Týnem nad Vltavou (6:2) a Energy JUDO Team (4:4 - 40:28). Společně s USK Praha tak Judo Academy vybojovalo bronzovou medaili.

Hodnocení trenéra Felixe Čapka: ,,Tým Judo Academy byl složen pouze z našich vlastních členů, čímž je tento úspěch pro nás ještě cennější. Turnaj družstev má svoje vlastní kouzlo a já jsem nesmírně rád, že jsem mohl být součástí této úžasné události. Ještě děkuji všem účastníkům."

Hodnocení členky týmu U16 Kristýny Pelclové: ,,MČR družstev se mi moc líbilo. Soupeři byli silní, ale díky našemu skvělému družstvu, které společně vytvořilo úžasnou atmosféru, jsme se byli schopni probojovat až na třetí místo. Samozřejmě také díky našim trenérům, kteří nás na MČR dobře připravili a nejlépe odkoučovali."