O nás Základní informace

Základní informace

Proč dát své dítě na judo?

  • judo podporuje všeobecný rozvoj dítěte
  • judo bylo organizací UNESCO doporučeno jako nejvhodnější sport pro děti
  • judo učí děti vzájemnému respektu a sebeovládání
  • harmonicky se během tréninku doplňuje složka fyzická a výchovná
  • judo učí děti trpělivosti a bojovnosti
  • děti se naučí vítězit i přijímat prohru
  • děti se naučí úctě k soupeři

Kdo jsme?

Judo Academy (dříve Judo club Kidsport) má nejširší členskou základnu v ČR. Organizujeme judo tréninky pro děti již od tří let a nabízíme ojedinělý systém péče o mladé judisty.

Prvním judistickým krůčkům se děti naučí na baby judu v okolí svého bydliště nebo na baby judu ve svých mateřských školách. Starší děti pak na kroužcích ve svých základních školách, kde se učí všeobecným základům, které pak mají možnost následně prohloubit v oddílech, které Judo Academy pořádá v Praze a jejím okolí a v oblasti Jižních Čech. Pro vybranou skupinu talentovaných dětí s vážným zájmem o závodní judo nabízí Judo Academy vstup do Sportovního střediska - užšího výběru talentů pod záštitou Českého svazu juda.

Kam přihlásit právě vaše dítě najdete v záložce „organizujeme".

Pár slov Jiří Vaňka – hlavního trenéra, zakladatele a předsedy občanského sdružení Judo clubu Kidsport

            Když jsem v roce 2007 ukončil studium na FTVS UK, ještě jsem se profesionálně věnoval závodnímu judu v mém mateřském oddíle USK Praha. Bylo zajímavé, že až v tento okamžik, ve svých 26 letech, jsem pochopil, že ,,tu Olympiádu opravdu nevyhraju“. Judo  jsem ovšem stále miloval a chtěl u něj vydržet. V té době mi můj velmi dobrý kamarád a bývalý reprezentant v judu Lukáš Hořt poradil, ať zkusím štěstí s jeho koncepcí kroužků juda a sebeobrany na základních školách, kterou již v Brně úspěšně provozoval. Dokonce mě ubezpečoval, že bych souběžně s touto aktivitou zvládal ještě trénovat na vrcholové úrovni sám sebe. To se mi samozřejmě zamlouvalo a koncem srpna 2007 jsem oslovil první školy, kde by o kroužek juda mohli mít zájem. Hned první rok byl velmi úspěšný. I díky tomu, že mi s trénováním mimo jiných pomáhali kolegové závodníci přímo z USK. Pro mě osobně byl první rok opravdu životní změna, protože z vrcholového sportovce, který několik let ráno trénoval, přes den spal a večer zase trénoval, se ze dne na den stal  ,,pracující“ člověk. 

            Kromě práce jsem, ale ještě nějakou zvláštní setrvačností dokázal jezdit další čtyři roky na turnaje a s větším nadhledem si začal závody více užívat. V roce 2009 se mi ještě naposledy podařilo získat titul mistra ČR. Táta, který mě na judo v mých 9 letech přivedl, spočítal, že titulů mám celkem 20. Započítány jsou tedy i tituly mistra ČR z různých věkových kategorií od žáků až po muže a také několik titulů z extraligy družstev získaných s USK.

            Judo ovšem není jen o závodění a získávání medailí. Myslím, že na to v Judo Academy pamatujeme a snažíme se, aby si trénink, kroužek, baby judo naše děti nejen užily, ale i pochopily základní myšlenky juda, tedy fair play.

            Na závěr bych asi měl shrnout i rok 2017. Máme opět více členů, pracují pro nás noví kvalitní trenéři a podařila se nám vylepšit organizace a administrativa. Rozhodně, ale nemůžeme usnout na vavřínech. Judo obrazně mimo jiné znamená  „Duby se ve větru lámou, rákos se ohýbá.“ My jsme zatím asi tak javor. Čeká nás ještě hodně práce.

            Děkujeme sponzorům i závodníkům a také našim trenérům. Především těm, kteří v Judo Academy trénují již několik let. Všichni mají jednu společnou vlastnost. Mají rádi práci s dětmi a dětským judem opravdu žijí.

                                                        Jiří Vaněk , hlavní trenér Judo Academy

Přihlaste se do Judo clubu Kidsport
Využijte první hodinu zdarma

Dotaz