O nás Aktuality Výsledky z Grand Prix Banská Bystrica

Výsledky z Grand Prix Banská Bystrica

Výsledky z Grand Prix Banská Bystrica

V sobotu, 10.2.2018, se menší výprava závodníků z JUAP ve složení  Kačka Dobrevová, Majda Kaletová, Alex Maroušek a Matyáš Jindřich zúčastnila mezinárodní Grand Prix žactva a dorostu v Banské Bystrici. Cesta do BB  byla pohodlná, v Praze jsme najeli na dálnici a sjeli z ní až v BB. Díky tomu jsme na místo dorazili pohodlně v 18:00. Všichni se ještě ten večer v pořádku odvážili bez nutnosti shazovat, dali si dobrou večeři a očekávali s napětím věci příští. Musím říci, že rozpaky z organizace turnaje v roce 2017 přebil dojem z organizace letošní. Ta byla po všech stránkách perfektní, organizátoři měli vše dobře zajištěno a turnaj tak proběhl bez jakýchkoliv zádrhelů. Naši závodníci zahájili své zápasy někdy okolo 11:00 a ve 13:00 jsme měli odepráno. Po oficiálním zahajovacím ceremoniálu jsme si počkali na medaile, naskákali do aut a již okolo 15:00 jsme vyrazili ku Praze. Výsledkově jsme dopadli velice slušně. Ze čtyř závodníků se hned tři umístili na medailových pozicích. Kačka Dobrevová svůj třetí letošní turnaj ozdobila třetím zlatem a nasadila si tak pro letošek laťku hodně vysoko. Na záda jí zle dotírá její kamarádka ve váze, Majda Kaletová, která vybojovala stříbro. A na bronzovou pozici dosáhl po skvělém výkonu Alex Maroušek. Neztratil se ani Matyáš Jindřich, který poprvé v životě startoval na zahraničním turnaji, a ostudu rozhodně neudělal. Sedmé místo je v jeho případě příslibem do budoucna. Pojďme se ale podívat na výkony našich závodníků blíže.

Kačka Dobrevová, 1.místo, bilance 3:0

Málo platné, Káča jede! Třetí turnaj, třetí zlato. I když v BB se opravdu nadřela, a zejména s oddílovou kolegyní Majdou to byla řežba jak řemen. Holky se dobře znají z tréninku, obě mají tvrdý hák, a těžko jedna druhou překvapuje. Majda vedla celkem brzy na shido kvůli trestu Káči za špatný úchop, nakonec se ale Káča prosadila svým oblíbeným „zalamovákem“ na wazzari a utkání dovedla do vítězného konce. Stejnou technikou zvítězila i v dalších dvou utkáních. Nejcennější je však to, že všechny zápasy zvládla, i když byla viditelně v mizerné kondici, čemuž se po dvou překonaných virózách krátce po sobě není co divit.

Majda Kaletová, 2.místo, bilance 2:1

Majda je na tom letos výsledkově také velice dobře, a jak už jsem řekl, zle na Kačku ve váze do 32 kg dotírá. I Majda se může opřít o velkou vůli, a na rozdíl od Kačky i o fyzickou kondici. Je ale super mít ve váze dvě vyrovnané závodnice, které se navzájem ženou dopředu. Doufám, že letos soupeřkám příliš medailí nepřenechají.

Alex Maroušek, 3.místo, bilance 4:1

U Alexe je těžké napsat nějaké hodnocení a neopakovat se. Prostě dobrý, dobrý, dobrý. Práce tam je samozřejmě ještě spousta, ale Alex ví, co chce a jde si za tím. První kolo byla formalita. Ve druhém kole se po hodně dlouhé době musel sklonit před soupeřem ze Slovenska, se kterým prohrál po velkém boji až 7 vteřin před koncem GS. Alex netaktizoval, chtěl vyhrát, zariskoval a nevyšlo to. Soupeř ho kontroval a poslal do oprav. Nutno dodat, že soupeř byl viditelně starší než Alex, zelený pásek také neměl pro nic za nic, a hlavně… byl na tom fyzicky minimálně stejně jako Alex, což se Alexovi často nestává. A tady bych chtěl vypíchnout Alexovu obrovskou přednost, a to vůli po vítězství! Šel si pro něj, a nebál se něco zkusit. A to je dobře! Na taktizování bude mít dost času ve finále olympiády. Opravami pak prošel až do boje o bronz a i když se v něm hodně zapotil, nakonec medaili zcela zaslouženě urval.

Matyáš Jindřich, 7.místo, bilance 1:2

Určitě příslib do budoucna. Pro Matyáše to byl první výjezd z judem za hranice, a hned na takhle velký turnaj. V prvním zápase zaplatil nováčkovskou daň, byla na něm vidět nervozita, a z kraje utkání udělal megachybu, za kterou hned tvrdě zaplatil. Naštěstí se rychle oklepal, a ve druhém zápase soupeře vymazal ze žíněnky. Na to se byla radost koukat. Bohužel, v dalším zápase se soupeři povedla opravdu pěkná technika a pro Matyáše tak turnaj skončil. Ale jak se říká, „už zasekl drápek..“ a je jen na něm, jak bude pokračovat ve svých výkonech dál. Já jsem optimista.

Na závěr bych ještě rád poděkoval Alexovu tátovi, Jirkovi Marouškovi, který pomohl s dopravou i s koučinkem. No, a to je vše.

Za Judoacademy Praha,

Jarda Dobrev

   

Přihlaste se do Judo clubu Kidsport
Využijte první hodinu zdarma

Dotaz