Gratulujeme Českým reprezentantům k úspěšnému vystoupení na světovém poháru v Praze

Gratulujeme Českým reprezentantům k úspěšnému vystoupení na světovém poháru v Praze

V sobotu a v neděli proběhnul v Praze turnaj světového poháru, který byl také jedním z posledních nominačních turnajů na letní Olympijské hry v Riu de Janeiru.

V sobotu se nejlépe prezentoval ve váze do 60 kg Pavel Petřikov, který zvítězil ve všech 5 zápasech a získal zlatou medaili, tedy i 100 bodů do Olympijské kvalifikace a téměř s jistotou se dá říci, že ho uvidíme na letních hrách v Riu.

Další skvělý výkon převedl v kategorii do 73 kg Jakub Ječmínek, který v prvních třech kolech zvítězil prakticky po první minutě zápasu a měl na dosah semifinále, když vedl na wazari. Své vedení nakonec bohužel neudržel a po prohře v opravách obsadil krásné 7. místo.

V neděli se do finále kategorie do 81 kg probojoval závodník ze Sokola Vršovice Jaromír Musil, kde jen těsně podlehl svému soupeři a po 5 výhrách obsadil 2. místo. Ve stejné hmotnostní kategorii získal bronz závodník z SKKP Brno Ivan Petr.

Největší naděje naší výpravy Lukáš Krpálek, v hmotnostní kategorii do 100 kg, dotáhl všechna svá utkání do vítězného konce před časovým limitem a s přehledem si před domácím publikem dokráčel pro vítězství.

Česká republika se po 2 zlatých, 1 stříbrné a 1 broznové medaili stala nejúspěšnější zemí na celém turnaji, kterého se zúčastnilo 52 států a přes 270 závodníků.

Velké díky patří i našim mladým judistům z JC Kidsport a USK Praha, kteří se zúčastnili slavnostního zahájení skutečně v hojném počtu, když jich dorazilo 92, a předvedli velkolepé představení.

Foto z akce

Přihlaste se do Judo clubu Kidsport
Využijte první hodinu zdarma

Dotaz