5x zlato v Litoměřicích

5x zlato v Litoměřicích

V sobotu 27.1.2018 se mladší a starší žáci z JUDOACADEMY PRAHA zúčastnili Velké Ceny Litoměřic. Barvy JA reprezentovalo celkem  15 závodníků, na poslední chvíli musela účast odříct Kačka Dobrevová, kterou den před startem skolil nějaký bacil. Z výše uvedených 15-ti závodníků vyhrálo medaili 11 z nich! Celková medailová bilance tak činí 5x zlato, 3x stříbro a 3x bronz. Je neuvěřitelné, jak se zatím naši borci popasovali s přestupy do vyšších věkových kategorií! Jen tak dál, i když perné chvíle jistě přijdou. Našlápnuto ale mají skvěle!

1.místo:  Majda Kaletová 2/0, Alex Maroušek 4/0, Filip Müller 4/0, Martin Pancner 3/0, Josef Mouca 2/0

2.místo: Nikita Zykov 3/1, Matěj Blín 3/1, Tereza Dolejšková 1/1

3.místo: Václav Koudelka 4/1, Matyáš Jindřich 3/1, Kristýna Manhartová 0/2

5.místo: Martin Čapek 1/2

7.místo: Florián Šiman 2/2

bez umístění: David Pobuda 0/2, Jakub Tichý 0/1

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!                

Hodnocení jednotlivých závodníků trenérem Jardou Dobrevem:

Majda Kaletová (U13) předvedla pěkný výkon odpovídající tomu, že je již druhým rokem ve své věkové kategorii. S oběma soupeřkami si poradila s přehledem a zaslouženě si odvezla zlato.

Alex Maroušek (U13) asi nebude mezi svými soupeři moc oblíben. Svůj druhý start ve své věkové kategorii ozdobil druhým zlatem, a zejména v semifinále, kde porazil staršího, fyzicky vyspělejšího a zkušenějšího soupeře, ukázal, že slovo „prohra“ nemá ve svém slovníku.

Pepé Mouca a Martin Pancner (oba U15) předvedli svůj standard, kdy Pepého soupeře to bolelo více v postoji a Martinovy soupeře zase na zemi. Oba brali zlato a jelo se domů.

Nikita Zykov (U15) roste! Hlavně judisticky. Pral se hlavou, nezmatkoval, opravdu se na to hezky koukalo. Narazil až ve finále, kde podlehl lepšímu soupeři. Ale ani tam to nebylo zadarmo.

Filip Müller s „Kuličkou“ Blínem (oba U15) se sešli v jedné váze, vymlátili spolehlivě každý svojí stranu pavouka a potkali se ve finále. Byl to prý gentlemanský boj vedený „konverzačním“ způsobem. Na konci rozhovoru byl spokojenější Filip, Kuličku „ukecal“ a bral zlato.

Vašek Koudelka (U13) předvedl opět spolehlivý výkon. Dnes se opíral spíše o svojí fyzickou kondici, což je samo o sobě neuvěřitelné, vezmeme-li do úvahy, že je čerstvě po přestupu do vyšší věkové kategorie, a o dva roky starší kluci na něj fyzicky prostě nemají! Ani technicky to nebylo špatné, ale dnes musel máknout hlavně těma rukama.

Matyáš Jindřich (U13) – zlepšuje se každým turnajem. Ještě před rokem se schovával při randori pod lavičku, a dnes už to jeho soupeře bolí. V každém zápase si udělal elegantní náskok tím, že nenápadně dostal soupeře ze žíněnky, ten nafasoval shido, a Mates už to v klidu docvrnkal do vítězství. Pravda, jeden soupeř byl nad jeho síly, ale i tak, super výkon!

Florián Šiman (U13) ze stáje Moniky Oswaldové přijel na svůj první turnaj v životě, a hned bral v silně obsazené váze 7. místo za dvě výhry a dvě prohry. Na první závody ho Monika připravila evidentně skvěle, jen tak dál!

Martin Čapek (U15) předvedl svojí klasiku. To znamená, že opět ukázal, že má daleko navíc! Až v boji o třetí místo byl v jeho výkonu znát nějaký zápal, ale i když byl Martin lepší, prohrál na upáčení a na medaili nedosáhl.

Terka DolejškováKristýnou Manhartovou (obě U15) se dnes kvůli nedostatku soupeřek potkaly v jedné váze a obě narazily stejným způsobem. Jejich soupeřka obě vyházela na svojí osobní techniku, perfektně zvládnuté sumi-gaeši. Terka Dolejšková svojí kamarádku z JA nakonec porazila a brala tak stříbro, Kristýna zůstala bez výhry.

David Pobuda (U15) dnes sice dvakrát prohrál, ale nerad to píšu, první zápas prohrál s rozhodčí a ne se soupeřem. David prohrával na wazzari, ale pár vteřin před koncem předvedl jeho soupeř laxní nástup na sumi-gaeši, a než si kecnul na zadek, tak ho David vzal krásně přes párky a nic jiného než čistý ippon pro Davida nepřicházel do úvahy. Světe div se, paní rozhodčí ippon nevyhlásila, čuměla jak puk, a ani moje protesty u hlavního rozhodčího nic nezmohly. Druhý rozhodčí nebyl u tatami přítomen, časomíru dělala nějaká krasobruslařka, která nevěděla jaká bije, takže bylo po zápase a David měl zkažený turnaj. Naštěstí šlo jen o pouťák. V opravách pak David poznal, že i pád na záda ze dvou metrů výšky se dá při troše cviku přežít. Soupeřova seoi-nage byla opravdu luxusní a David se tak zdarma podíval, jak vypadají Litoměřice z výšky!

Jakub Tichý (U13) bohužel vypadl v první kole a do oprav nepostoupil.

Úspěšným závodníkům gratulujeme, těm méně úspěšným přejeme trpělivost a více štěstí příště!

Za trenéry: Jarda Dobrev, Monika Oswaldová

Přihlaste se do Judo clubu Kidsport
Využijte první hodinu zdarma

Dotaz